Nuorille suunnattu kysely keräsi 3393 vastausta

Lähettänyt nuorisokanuunaV2 Pe, 12/17/2021 - 08:48

Nuorisotilojen toimintaan osallistuville suunnattuihin kysymyksiin vastasi yhteensä 3393 nuorta. Ensimmäistä kertaa valtakunnallisesti toteutettuun kyselyyn osallistui 53 kuntaa ja 238 nuorisotilaa. Kanuuna kiittää kaikkia niitä nuorisotyön ammattilaisia, jotka innostivat nuoriaan vastaamaan!

Kysely toteutettiin 15.11.–7.12. Osallistuneet ovat saaneet jo omat vastauksensa sekä kunta- että tilakohtaisina raportteina. Yhteenveto kaikista vastauksista lähetetään mukana olleille tammikuussa. Samassa yhteydessä pyydämme palautetta ja mahdollisia kehittämisehdotuksia seuraavaa kertaa varten. Myös muut kunnat pääsevät tutustumaan valtakunnalliseen yhteenvetoon sitten, kun se julkaistaan Kanuuna uutiset -uutiskirjeessä.

Nuorille suunnattu kysely on osa Kanuunan koostamaa Kyllin hyvän nuorisotyön arviointipakettia. Kyselyn lisäksi paketti sisältää määrällisiä mittareita, laadullisia arviointimalleja ja NUPS-prosesseja.

Palaa takaisin