Ohjausryhmä

Ohjausryhmä suunnittelee ja koordinoi Kanuunan toimintaa yhdessä verkostopäällikön ja muun henkilöstön kanssa. Ohjausryhmässä on pysyvä edustus Lahdesta, Helsingistä, Oulusta ja Jyväskylästä sekä kolme vaihtuvaa jäsentä. Vaihtuvista jäsenistä kaksi on Kanuuna-kaupungeista ja yksi pienistä kunnista. Kaupunkien vaihtuvien jäsenten toimikausi on kaksi vuotta: joka toinen vuosi vaihtuu yksi ja joka toinen vuosi kaksi jäsentä. Pienten kuntien edustaja vaihtuu kahden vuoden välein.

Kanuunan ohjausryhmä vuonna 2022

Katariina Soanjärvi (pj.)
+358 50 350 7939
katariina.soanjarvi@jkl.fi

Jouni Kivilahti (hallinto)
+358 50 518 4492
jouni.kivilahti@lahti.fi

Merja Nordling
+358 43 824 7060
merja.nordling@espoo.fi

Nina Jorkama
+358 40 550 0580
nina.jorkama@porvoo.fi

Marjut Nurmivuori
+358 44 703 9767
marjut.nurmivuori@ouka.fi

Mikko Vatka
+358 931 071 252 ja +358 40 679 1606
mikko.vatka@hel.fi

Sampo Anttila
+358 44 767 4479
sampo.anttila@vihti.fi